Poradnik

Śmierć bliskiej osoby to bardzo trudny czas w życiu każdej osoby. W tym czasie rodzi się w głowie wiele niewiadomych. Rodziny nie wiedzą, jak postępować i co robić. Pracownicy naszego zakładu Funeral odpowiedzą na wszystkie pytania już przy pierwszym telefonie i poinstruują, jak należy postępować w przypadku śmierci. Aby jednak ułatwić dostęp do informacji, przygotowaliśmy dla Państwa krótki poradnik. 

Co robić, kiedy śmierć nastąpi w domu? 

Jeśli bliska osoba umrze w domu, rodzina powinna wezwać lekarza rodzinnego lub lekarza z Nocnej Opieki Lekarskiej. Lekarz wystawia kartę zgonu. Jest do dokument, który umożliwia zakładowi pogrzebowemu Funeral eksportację ciała do chłodni. Następnie rodzina lub pracownik zakładu pogrzebowego w Kętach może udać się do USC celem uzyskania aktu zgonu. 

Zakład pogrzebowy Funeral w Kętach oferuje całodobową eksportację zmarłych do chłodni. Pozostajemy do dyspozycji przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Również w dni ustawowo wolne. 

Co robić, kiedy śmierć nastąpiła w szpitalu, hospicjum lub domu opieki? 

W przypadku śmierci w placówkach medycznych, kartę zgonu wystawia lekarz dyżurujący. Rodzina nie ma w takiej sytuacji obowiązku zlecać eksportacji zmarłego do chłodni, gdyż szpitale dysponują własnymi pomieszczeniami chłodniczymi. Najbliżsi zmarłego po uzyskaniu karty zgonu ze szpitala, powinni udać się do USC, gdzie zostanie wystawiony akt zgonu. Jeśli z przyczyn osobistych rodzina nie jest w stanie sama podjąć się tego zadania, pracownik zakładu Funeral przejmie na siebie ten obowiązek i w imieniu klienta uzyska dokument. 

Co robić, kiedy śmierć nastąpiła z przyczyn nienaturalnych?

Jeśli do śmierci doszło w wyniku przestępstwa, samobójstwa lub przyczyn trudnych do wyjaśnienia, zmarłego eksportuje się do zakładu medycyny sądowej. Tam przeprowadza się ekspertyzę, która ma potwierdzić przyczynę śmierci. Po uzyskaniu tych informacji, rodzina wnioskuje o uzyskanie karty zgonu. Dopiero w tym momencie zakład pogrzebowy Funeral może przetransportować zmarłego do chłodni oraz ubiegać się o akt zgonu. Po wykonaniu tej czynności będzie można rozpocząć przygotowania do uroczystości pogrzebowej.